سوالات متداول

دوشنبه 26 شهریور 1397

سوالات متداول

چگونه در کارگزاری توسعه سهند  افتتاح حساب کنم؟
افتتاح حساب در کارگزاری توسعه سهند  که شاید یکی از انتخاب های ارزشمند شما میباشد به صورت حضوری و غیر حضوری و همچنین دریافت کد بورسی از سامانه سجام جهت ثبت نام در سایت و سایت کارگزاری به آدرس www.sahandbroker.com  می باشد .
جهت تسهیل فرآیند ثبت نام در کارگزاری توسعه سهند ، برای آن دسته از متقاضیان ثبت نام که دسترسی آن ها به شعب ما امکان پذیر نیست امکان مراجعه به دفاتر منتخب پیشخوان دولت فراهم گشته است.
در حال حاضر در دفتر مرکزی کارگزاری سهند  صرفاً خدمات افتتاح حساب (دسترسی به معاملات آنلاین)، احراز هویت و دریافت کد بورسی به متقاضیان حقیقی ارائه می گردد.
هزینه انجام خدمات در دفاتر منتخب پیشخوان دولت طبق تعرفه های خدماتی آن دفاتر دریافت می شود.
چرا کارگزاری توسعه سهند را به عنوان کارگزار خود اتخاب کنم ؟
کارگزاری توسعه سهند با توجه به سابقه سیزده ساله خود در امر خدمات و همچنین کارگزار رتبه الف بودن و حضور تیم تحلیل گران خبره بازار بورس و ارائه خدمات در خصوص خرید و فروش سهام میتوان به عنوان یکی از کارگزار برتر در خدمت تمامی سهامدارن محترم باشد .
برای افتتاح حساب در کارگزاری چه مدارکی مورد نیاز است؟
متقاضیان جهت افتتاح حساب در کارگزاری توسعه سهند پس از تکمیل فرم های ثبت نام به صورت آنلاین (یا حضوری در شعب کارگزاری یا دفاتر منتخب پیشخوان دولت) لازم است در مراجعه به شعب کارگزاری یا دفاتر منتخب پیشخوان دولت جهت احراز هویت اصل شناسنامه و کارت ملی را همراه خود داشته باشند.    مدارک اشخاص حقیقی : اصل شناسنامه و کارت ملی و ارائه شماره  حساب بانکی   و همچنین مدارک اشخاص حقوقی : آگهی روزنامه شامل سال تاسیس و آخرین تغییرات به انضمام اصل اساسنامه و شناسنامه و کارت ملی اعضاء امضاء دار هیات مدیره شرکت .
تغییر کارگزار ناظر چگونه انجام می شود؟
دارایی سهامداران در هر یک از نمادهای معاملاتی زیرنظر کارگزار خریدار سهم است که به آن کارگزار ناظر گفته می‌شود. سهامداران صرفا از طریق کارگزار ناظر خود در آن نماد معاملاتی می‌توانند دارایی خود را به فروش برسانند. جهت فروش سهمی که کارگزار ناظر آن کارگزاری توسعه سهند  نیست لازم است کارگزار ناظر آن نماد تغییر داده شود. تغییر کارگزار ناظر از هر یک از دو روش مراجعه حضوری و غیر حضوری امکان پذیر است:
غیرحضوری: برای درخواست تغییر کارگزاری ناظر به صورت غیرحضوری لازم است حتما آخرین خرید نماد ذکر شده در کارگزاری توسعه سهند  باشد. برای ثبت درخواست به یکی از سامانه های معاملاتی توسعه سهند که ادرسهای ان  مراجعه نموده و از آنجا توسط گزینه تغییر کارگزار ناظر اقدام نمایید. یک روز کاری بعد کارگزار ناظر تغییر خواهد کرد ،لازم به ذکر است سهامدار باید از طریق سایت اینترنتی مراجعه و پس از عضویت در سایت و شناخته شدن به عنوان مشتری کارگزاری سایت امکان آپلود اسکن برگه سهم در سایت و ارائه درخواست تغییر کارگزار ناظر برایش فراهم می گردد .
حضوری: با همراه داشتن آخرین برگه سهم و اصل کارت ملی و شناسنامه خود به یکی از شعب کارگزاری توسعه سهند مراجعه کرده و فرم “درخواست تغییر ناظر” را تکمیل فرمایید. یک روز کاری بعد ناظر سهم تغییر خواهد کرد.
جهت دریافت آخرین برگه سهم خود می توانید به کارگزاری خریدار سهم مراجعه فرمایید.
چگونه می توانم در زمان خرید، وجه معامله را مستقیما از حساب بانکی خود پرداخت کنم؟
جهت خرید مستقیم از حساب بانکی لازم است حساب کوتاه مدت یا قرض الحسنه نزد بانک ملت و بانک سامان  داشته باشید.
اعتبار چیست؟
اعتبار ، وجه نقدی است که کارگزاری برای خرید و فروش سهام در اختیار مشتری قرار می دهد.

 آیا دریافت برگه سهم توسط شخص دیگر مثل همسر امکان‌پذیر است؟

خیر، به جز مواردی که شخص از طرف مالک سهم، وکالت محضری داشته باشد.
آخرین برگه سهام خود را از کجا میتوانم تهیه کنم ؟

با مراجعه به شرکت سپرده گذاری مرکزی یا کارگزاری که سهام از طریق آن خریداری شده است، می‌توان آخرین برگه سهام را دریافت نمود.
چگونه می‌توان از کارگزاری توسعه سهند اعتبار دریافت کرد؟
مشتریانی که سابقه کافی معامله در این کارگزاری را داشته باشند،می توانند به استناد حجم معاملاتی که تا کنون داشته اند درخواست استفاده از اعتبار نمایند .
در صورت کاهش پرتفوی از حد مجاز، مشتری چه باید بکند؟
به دلیل کاهش ارزش سهام مشتری در بازار ، و یا برداشت وجه از حساب، ممکن است میزان پرتفوی مشتری نزد کارگزار از حد مجاز پایین تر بیاید، در این صورت مطابق قانون، اعتبار از حساب مشتری کسر می‌گردد و در صورتی که به اندازه کافی وجه نقد در حساب مشتری نباشد، حساب نزد کارگزار منفی می‌شود و مشتری باید هر چه سریع‌تر اقدام به تسویه حساب نماید.
با مانده قابل معامله خود درخواست خرید اوراق شمارکت ثبت کرده ام ،اما امکان خرید وجود نداشت و یا خطای عدم موجوذی کافی مواجه شدک این در حالی است که موجودی قابل معامله و به اندازه کافی بود علت چیست ؟
زمان تسویه اوراق سهام T+2 روز می باشد و این زمان برای اوراق مشارکت T+1 است ، از این رو وجه حاصل از فروش سهام نمی توان در همان روز برای خرید اوراق مشارکت استفاده نمود .اما در روز بعد این امکان وجود دارد .

 
 
 

 

 

دانلود فایل

ارسال نظرات